Miből készül a kerámiaház?

A fal konstrukciója két alaprészből áll. Egy része keramobeton, ami két frakció liaporból és más komponensekből áll. Ezen rész elsődlegesen a statikai funkciót teljesíti. A másik rész  a hőszigetelési funkciót teljesíti.

  • Egy standard tartófal  hőellenállása “R”, 0,89 m2k/W minden 10 cm falvastagság után.
  • Liapor és Liaver vagy Liapor és Siopor kombinációjával az “R” variáns
    Liaporbeton (100-150 mm)  kombinálva ásványgyapottal (130-180 mm)  RRWS  4,8 m2 k/W rendszer felhasználásával 28 cm falvastagságnál, vagy  RRWS 6,9 m2k/W rendszer felhasználásával 34 cm falvastagságnál.

Az épület hangáteresztő képessége

Szabványos kerámiafalnál 28 cm vastagság esetén minimum 45 db.
A közös falakon, a sorházakban, minimum 62 db.

Tűzellenálló képesség

150 mm  falvastagság mellett a hőellenállás percekben kifejezve 180 perc.

Hőellenálló képesség

A mi falaink felhasználásával  a hőellenálló képesség µ 8 és 12, tehát a szerkezet tökéletesen lélegzik és ezért higiéniai szempontból is kedvező.

Szabadalmak

Minden szabadalommal és szükséges vizsgával rendelkezünk, amelyek igazolják a feljebb megadott értékeket.

Olvassa el ezt is

A vékony, erős falaknak köszönhetően a kerámia kompozit házak esetén a hasznos alapterület és a bruttó alapterület aránya 7-10%. Ezzel szemben a hagyományos építésű házaknál ez az érték csak 18-22%. Mit jelent ez a gyakorlatban?

Elolvasom »

Minden esetben az előkészítés fázisával kezdünk, amit a kiöntés fázisa követ, majd a komponensek érlelése szükséges. Ezután a ház kivitelezése jön és telepítésre kerülnek a kerámia falak, ebből áll össze a kész kerámiaház.

Elolvasom »

A kerámiaházak legfőbb előnyei közé sorolható a rövid kivitelezési idő, a garantált minőség és a megfelelő ár. Bármilyen egyedi kivitelezési igényű ház megvalósítható.

Elolvasom »
<